O mnie

Nazywam się Piotr Wilkoń, mój znak wywoławczy to SQ8L. Mieszkam w Rzeszowie. Radiokomunikacja zaczęła mnie interesować na poważnie w połowie 2015 roku, miałem wówczas 14 lat. Po przygotowaniach przystąpiłem do egzaminu w marcu 2016 roku i otrzymałem znak SQ8VPS. Od początku 2019 roku posiadam także znak SQ8L, który stał się moim głównym znakiem.

Jako osoba o zainteresowaniach typowo technicznych zajmuję się głównie elektroniką i programowaniem (przede wszystkim niskopoziomowym) – szczególnie upodobałem sobie systemy wbudowane i inne autonomiczne urządzenia oparte głównie o procesory ARM i AVR. Bardzo zainteresowała mnie także technika DSP, której tajniki powoli odkrywam. W 2020 roku rozpocząłem studia na AGH na kierunku elektronika i telekomunikacja.

Jeśli chodzi o krótkofalarstwo, jestem aktywny wszystkimi emisjami na falach krótkich, ale w większości na CW. Szczególnie lubię DXować i „polować” na nowe kraje. W tym momencie mam zrobione łączności z ponad dwustoma DXCC 😉 Na UKF jestem aktywny w FM i C4FM lokalnie i w podróżach. Poza tym jestem operatorem rzeszowskiego digi SR8NDR, które działa w oparciu o moje urządzenie. Byłem jednym z prowadzących klub SP8POP przy SP nr 18 w Rzeszowie, a aktualnie jestem aktywnym członkiem klubu SP8PRZ oraz operatorem na stacji contestowej SP8R. Poza tym należę do OT-18 PZK, w którym sprawuję funkcję członka zarządu, SP DX Clubu (#959), SKCC (#18510) i PKRVG.

Wiele różnych projektów i pomysłów sprawiło, że, chcąc podzielić się nimi, założyłem tę stronę (mam nadzieję, że tym razem na poważnie) i postaram się w miarę możliwości ją uzupełniać.

e-mail: sq8vps(małpa)gmail.com